Категории Информация
Кассы Добавить событие
11 мая 2024

Хитрый лис

Продажа билетов остановлена
Но вы можете посмотреть другие события категории «ТЕАТР»

Дніпровський театр опери та балету
проспект Дмитра Яворницького, 72А

О событии

І. Небесний

Сучасна опера на 2 дії для сімейного перегляду

За мотивами поеми І. Франко «Лис Микита»

Опера «ХИТРИЙ ЛИС», це творча колаборація двох оперних театрів - Дніпра та Львова. Ця вистава стане своєрідними містом для співпраці та наддасть можливість розширити український репертуар нашому театру. Над виставою працює сумісна команда митців: автор лібрето та режисер, директор-художній керівник Львівської опери – Василь Вовкун; художник-постановник, автор сценографії, директор-художній керівник Дніпро Опери – Костянтин Пінчук; художниця костюмів – Ганна Іпатьєва (м. Київ); диригент-постановник – Сергій Горкуша.

«Я найбільше люблю свого “Лиса Микиту”, тому, що я його написав для своїх дітей…», – говорив про свій твір Іван Франко. І справді, першими слухачами і читачами цього твору були власні діти письменника – Андрій, Тарас, Петро та Ганна. Проте Франкова казка стала улюбленою книжкою не лише для дітей, адже «Лис Микита» – твір двоадресатний: він однаково цікавий для дітей і для дорослих.

Про що опера «Хитрий Лис»? У казці головні персонажі - звірі, які борються за виживання, їхня поведінка дуже нагадує людське суспільство. Звірі живуть своїм життям, займають певні посади, перебувають у родинних стосунках один із одним, ходять у гості, судяться, сваряться і миряться, плачуть і сміються, люблять і ненавидять… У цьому суспільстві, панують і цінуються обман, підступ, підкуп, протекція, брехня… Від низу до верху – усі пронизані й об‘єднані корупційними схемами й відносинами, тому не винятком є й Лев, який, почувши про скарб Гороха, реабілітує Лиса і призначає державним канцлером…

Поєднання режисером Василем Вовкуном непоєднуваного – “людського” зі “звірським” у подобі тварин – і творить головний концептуальний гумористично-сатиричний ефект вистави. Тому ця історія завжди актуальна та на часі.

«В нас підмога лиш одна – це розумна голова», – саме розум і кмітливість завжди допомагають Лисові Микиті вийти переможцем із чергових неймовірних пригод.

Автор лібрето та режисер-постановник В. Вовкун, народний артист України

Диригент-постановник С. Горкуша

Предварительный заказ
Заявка на промо-код