Категории Информация
Кассы Добавить событие
24 мая 2024

Симфонический концерт

Продажа билетов остановлена
Но вы можете посмотреть другие события категории «КОНЦЕРТЫ»

Днепропетровская филармония им. Л. Б. Когана
г. Днепр, ул. Воскресенская, 6

О событии

Шановні друзі!

Цього вечора запрошуємо вас на емоційний концерт класичної музики!

У програмі:

Віктор КОСЕНКО. Концерт для фортепіано з оркестром.

Людвіг ван БЕТХОВЕН. Симфонія n. 3, "Героїчна".

Виконавці: Академічний симфонічний оркестр Дніпропетровської філармонії.

Солістка: Віоліна ПЕТРИЧЕНКО (фортепіано), лауреатка міжнародних конкурсів, Львів.

Диригент: Володимир СИВОХІП, народний артист України, Львів.

Віктор Косенко. Концерт для фортепіано з оркестром.

Одному з небагатьох українських композиторів того часу Віктору Косенку вдалося отримати європейську музичну освіту.

Його дитинство пройшло в Варшаві.

Він був справжнім вундеркіндом: вже у віці шести років, не знаючи нот, він грав на слух "Патетичну" сонату Бетховена.

Унікальні здібності хлопчика розвивалися під керівництвом професорів Варшавської консерваторії.

Людвіг ван Бетховен. Симфонія n. 3, "Героїчна".

Спочатку Бетховен присвятив свою нову симфонію Бонапарту.

А потім - глибоко розчарувався, коли прийшла звістка про коронацію.

Борець з монархією, Бонапарт - тепер імператор?!

Кумир Бетховена опустився до статусу простої людини, яка думає лише про свої амбіції і вигоду!

Бетховен в люті і гніву розірвав титульну сторінку нової симфонії і на чистому листі написав "Героїчна".

І це вже було не про Наполеона...

Віоліна Петриченко - українська піаністка, солістка Львівської національної філармонії .Вже з 6 років почала займатися грою на фортепіано. В запорізькій музичній гімназії основними предметами були фортепіано та музикознавство. При цьому основне значення вона надавала науковій галузі. Віоліна Петриченко брала участь в міжнародних конференціях, а також в конкурсах майстерності гри на фортепіано.

З 12 років вона стала учасницею Міжнародного конкурсу ім. С. Прокоф’єва. У 16 років була видана її перша теоретична робота. Обидва дипломи вона отримала з відзнакою.

Не дивлячись на це, Віоліна почала навчатися в Київській національній академії ім. П. Чайковського по класу фортепіано. З 2007 року вона навчалася в університеті музики “Франц Ліст” м. Веймар, а згодом в Кельнській вищій школі музики і танцю в професора Якоба Льойшнера також по класу фортепіано. Віоліна і зараз поповнює своє навчання в класі професора Євгена Синайського в університеті мистецтв Фолькванг м. Ессен. Крім того, вона брала участь на курсах майстерності у Петера Нагі, Ференца Радоса, Джеффрі Сванна, Євгенa Сковороднікова, Бернда Гетцке, Конрада Ельзера, П’єра-Лорана Емара.

Віоліна отримала численні нагороди, стипендії, заохочувальні призи та ін. від спілки друзів і меценатів університету музики “Франц Ліст” м. Веймар, Нового Фонду ім. Ф. Ліста у м. Веймар, Класичного фонду м. Веймар, фонду Анни Рутс, від м. Кельн, фонду Вернера Річарда та д-ра Карла Дьоркена, фонду Теодора-Роглера.

За особливі академічні та мистецькі досягнення вона отримала нагороду DAAD, нагороду в галузі музики університету Фолькванг, в конкурсі Розаріо Марціано вона відзначилася дипломом, а в конкурсі Меденус вона отримала приз глядацьких симпатій.

При цьому артистка провадить активну концертну діяльність. У концертних подорожах вона відвідала Німеччину, Голландію, Францію, Австрію, Іспанію, Чехію і Україну. Віоліна багаторазово грала для німецького радіо культури та телебачення. Вона грала на багатьох фестивалях (Байройтський фортепіанний фестиваль, Фестиваль європейської музики, фортепіанний фестиваль м. Рьосрат, Звук світів (Бад Арвайлер), Музичні дні в Альт Кайнахер (Австрія), Контрасти (Львів Україна).

Велику частину своїх концертів грає вона як камерний музикант та акомпаніатор. У 2011 р. разом з саксофоністкою Кірстін Нідерштрасер вона заснувала дует Кіоль. З 2015 має також тріо «Серенада», з яким неодноразово виконувала обробки українських творів (Косенко, Скорик тощо).

Крім того, вона додатково займається історичними клавішними інструментами. Це знаходить вираження на численних концертах (міський замок та будинок Франца Ліста в м. Веймарі, замок-музей в Зондерсгаузен).

Віоліна – визнана артистка, що віддано присвячує себе збереженню та популяризації української культури. Її дебютний сольний альбом, на якому прозвучали фортепіанні твори О. Скрябіна та ранні композиції В. Косенка, мав на меті відкрити перед Європою красу музики В. Косенка. Цей компакт-диск здобув велике визнання серед критиків, що спонукало Віоліну до створення наступного альбому “Українські настрої” у 2015 році, де звучали виключно українські композитори.

Віоліна зробила значний внесок у популяризацію спадщини Барвінського, записавши його фортепіанні твори, та вразила глядачів прем’єрним виконанням його фортепіанного концерту в Лондоні та Палермо у 2022 році. У 2023 році виник альбом “Мрії — Українська Надія” з творами Лисенка, Степового та Ревуцького. Цей альбом отримав номінацію на почесну премію “Opus Klassik”. Віоліна намагається демонструвати українську музику в різних форматах, створюючи нові програми з різними музикантами. Зокрема, так народився альбом разом із відомою співачкою Лєною Бєлкіною “Passion for Ukraine” з романсами Стеценка, Альчевського, Жербіна, Розумейка.

Поміж своєї творчості, Віоліна проявила себе як художня керівниця та співорганізаторка днів української музики у Мюнстері, Німеччина. У 2023 році вона заснувала фестиваль української музики “Sounds of Ukraine”. Мета цього фестивалю – демонструвати різноманітність епох, стилів і настроїв, залучаючи різних музикантів, які мають спільну ідею – подарувати Європі можливість насолодитися багатством української музики.

Починаючи з серпня 2023 року, Віоліна виступає як солістка Львівської філармонії, що надає їй можливість активно займатися культурною дипломатією та подальшою популяризацією української музики.

Наприкінці листопаду Петриченко випустила новий альбом “Winter Whispers”, до якого потрапили інтерпретації української різдвяної музики. Реліз став непересічною подією, на яку відреагували впливові європейські музичні медіа.

Восени 2023 року спільно з Академічним симфонічним оркестром Львівської філармонії піаністка провела великий концертний тур містами Німеччини з фортепіанним концертом Барвінського під орудою Володимира Сивохіпа.

Володимир Сивохіп - музикознавець та диригент, випускник історико-теоретичного факультету Львівської консерваторії (зараз — ЛНМА імені М. В. Лисенка) та аспірантури при Інституті мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М. Рильського НАН України, кандидат мистецтвознавства. Із 1990 року виконував обов’язки відповідального секретаря ЛО Національної Спілки композиторів України, з 2005 р. — став членом Правління цієї організації, а з 2006 р. — Генеральний директор Львівської обласної філармонії. Також викладає у Львівській Національній музичній академії ім. М. Лисенка.

Як диригент почав свої виступи з Камерним хором «Глорія», з яким, окрім численних гастрольних поїздок, підготував авторські програми сучасних композиторів М. Скорика, Ю. Ланюка, А. Нікодемовіча, П. Васкса, А. Пярта, М. Пепи, здійснив численні прем’єрні виконання творів сучасних композиторів, зокрема — З. Буярського, І. Щербакова, Г. Гаврилець, В. Рунчака, В. Польової, О. Щетинського, Б. Фроляк, Б. Сегіна.

Успішно виступав на багатьох фестивалях: «Віртуози», «Контрасти», «Дні Європи у Львові», «Золотоверхий Київ», «Київ Музик Фест», «Музичні прем’єри сезону» у Києві, «Бах-Фест» у Сумах, «Клавіри моря» (Литва), «Confiteor» у Кракові, «Dni Muzyki Ukraińskiej» у Національній філармонії м. Варшава, «Dni muzyki oratoryjno-kantatowej» у Перемишлі, «Festiwal Muzyki Dawnej» в Старому Сончі, учасник «Międzynarodowych Spotkań Muzycznych «Wschód-Zachód» у Зеленій Гурі (Польща), «Freiburg Music Festival» (Німеччина), «Lohtai festivaali Sacred Music» (Фінляндія), «Falera Music Festival» (Швайцарія), «Музика в Гражді» (США) та ін., виступав, зокрема, із Hilliard Ensemble з виконанням творів Арво Пярта в Сейнах (Польща) та із Canadian Sinfonietta у знаменитій «Глен Гульд Студіо» (м. Торонто).

За особисті мистецькі досягнення та активну музично-громадську діяльність Володимира Сивохіпа нагороджено обласною премією ім. С. Людкевича, Державною премією ім. М. Лисенка, Лицарським Хрестом ордену Заслуги Республіки Польща, відзначено почесним званням Заслужений діяч мистецтв України, а також численними громадськими відзнаками, зокрема, — почесним титулом «Галицький лицар» та почесною відзнакою «Золотий Герб міста Львова».

У серпні 2021 року отримав почесне звання Народного артиста України.

Предварительный заказ
Заявка на промо-код