Категорії Інформація
Каси Додати подію
Кайдашева сім’я
18 лютого 2023

Кайдашева сім’я

Ціна: 100-200 грн

Дніпровський національний академічний український музично-драматичний театр ім. Т.Г. Шевченка
м. Дніпро, вул. Воскресенська (колишня Леніна), 5
Купити квиток
100-200 грн
Купити квиток

Замовити квитки на "Кайдашева сім’я"

Тривалість події — 150 хвилин.
18 лют., субота

Про подію

"Кайдашева сім'я" в Дніпрі

Тривалість вистави: 2 год. 30 хв.

За визначенням І. Франка, повість «Кайдашева сім’я» І.Нечуя-Левицького «з погляду на артистичне змалювання селянського життя і добру композицію належить до найкращих оздоб українського письменства». Наш театр, повністю поділяючи цю думку, вирішив перекласти прозаїчний матеріал мовою театру і запропонувати, Вам, шановний глядачу, зазирнути у подвір’я типової української сім’ї 19-го століття, що у селі Семигори, біля річки Росі. Багато води утекло з тих пір, проте й сьогодні так само важко уживаються кілька хазяйок під одним дахом, і сьогодні часто-густо можна почути на солідній відстані «інтелігентні дискусії» сучасних сусідів-Кайда-шів. Чи не так? Проблема сім’ї – проблема суспільства. Можливо, Кайдашева сім’я є уособленням взагалі усього людства на планеті, яке постійно не може щось поділити між собою?

На вас чекають сміх крізь сльози, народні пісні на чотири голоси, справжній весільний обряд, адже режисер вистави сама родом з Черкащини, де і відбуваються події.

Щире бажання Марусі Кайдашихи вдало одружити своїх захвалених синів та поділитися своїм життєвим досвідом із невістками не здійснюється: Мотря, дружина старшого сина Карпа, вивались такою брикливою, що палець до рота не клади. Молодша невістка Мотря, не вміє нічого робити... як тісто замісить «хоч коники з нього ліпи…» Усі сварки і незгоди у сімейних стосунках досягають свого апогею у фіналі, коли голова сімейства, Омелько Кайдаш, спивається і гине, а груша у дворі, яка рясно родила, на жаль, всихає…

У 2015 році вистава була показана за кордоном у Празі (Чехія) та Зеленій гурі (Польща). Вистава – переможець в номінації «Кращий акторський ансамбль» на фестивалі Січеславна-2012.

  • Тривалість вистави: 2 год. 30 хв.
  • Режисер-постановник — нар. арт. України Лідія Кушкова
  • Художник-постановник — Станіслав Петровський
  • Виконавчий художник — засл. працівник культури України Володимир Бобров
  • Хореограф — В’ячеслав Івлюшкін
  • Хормейстр — Павло Роздайбіда.
Попереднє замовлення
Заявка на промо-код