Категорії Інформація
Каси Додати подію
04 травня 2024

Музика для короля. Сонати доби бароко (з репертуару Фрідріха Великого 1712-1786)

Продаж квитків зупинено
Але ви можете ознайомитись з іншими подіями категорії «КОНЦЕРТИ»

Дніпропетровська філармонія ім. Л. Б. Когана
м. Дніпро, вул. Воскресенська, 6

Про подію

Жив - був собі колись давно у Пруссії король Фрідріх Великий.

Він дуже любив музику.

З усіх музичних інструментів перевагу віддавав флейті.

З усіх флейт перевагу віддавав СВОЇЙ флейті.

Для короля було написано 300 (триста!) флейтових концертів.

Кожний вечір в палаці Сан-Сусі король давав концерт.

Незмінним аккомпаніатором короля був Карл Філіп Емануель Бах ( син Йоганна Себастьяна).

Присутність УСІХ придворних була ОБОВ'ЯЗКОВА!

Наша з вами присутність цього вечора, 4 травня - теж обов'язкова!

Це буде по- королівськи!

У програмі:

Йо́ганн Себастья́н БАХ (1685-1750) – соната сі-мінор для флейти і клавіра BWV 1030 в 3-х ч. I. Andante. II. Largo e dolce. III. Presto.

Джованні Бенедетто ПЛАТТІ (1697–1763) – соната мі-мінор для фейти і клавіра тв. 3 № 3 в 4-х ч. I. Allegro non tanto. II. Largetto. III. Deciso. VI. Vivace quasi presto.

Антоніо ВІВАЛЬДІ (1678-1741) – соната соль-мінор з циклу «Вірний пастух» тв. 13 № 6, RV. 58. для флейти і клавіра в 4-х ч. I.Vivace. II. Alla breve. III. Largo. VI. Allegro ma non presto.

Доменіко СКАРЛАТТІ (1685-1757) – Соната Ре-мажор К.415.

Виконує – Анна Поліщук.

Ге́орг Фрі́дріх ГЕНДЕЛЬ (1685-1759) – соната ля-мінор для флейти і клавіра HWV 362 в 4-х ч. I. Grave. II. Allegro. III. Adagio. VI. Allegro appassionato.

Гаспар ФРІЦ (1716-1782) – соната мі-мінор для флейти і клавіра тв. 2 № 4 в 3-х ч. I. Andante. II.Allegro. III. Gratioso.

Карл Філі́пп Емануе́ль БАХ (1714-1788) – соната соль-мажор «Гамбурзька» для флейти і клавіра в 2-х ч. I. Allegretto. II. Presto.

Виконавці:

Юрій ШУТКО (флейта)- соліст Національної філармонії України,заслужений артист України, Київ.

Анна ПОЛІЩУК (фортепіано)- солістка Національної філармонії України, заслужена артистка України, Київ.

Юрій ШУТКО — соліст (флейта) Національної філармонії України, лауреат міжнародних конкурсів, заслужений артист України.

Сьогодні він — учасник і почесний гість більш як 30-ти престижних Міжнародних музичних фестивалів як в Україні, так і за кордоном, член журі Міжнародних конкурсів музикантів-виконавців на дерев'яних духових інструментах. Як соліст, співпрацює з усіма провідними оркестрами України. Виступав із всесвітньо відомими диригентами: Саулюсом Сондецкісом (Литва), Урсом Шнайдером, Сімоном Камартіном (Швейцарія), Станіславом Вінярчиком (Польща), Хайнцом Прамером (Австрія), корифеями української диригентської школи — Миколою Колессою, Юрієм Луцівим, Мирославом Скориком, Романом Кофманом; відомими українськими диригентами В. Бліновим, М. Дядюрою, В. Сіренком, І. Палкіним та іншими. Грав в ансамблях зі скрипалем Богодаром Которовичем (Україна), піаністами Елеонорою Пірадовою (Україна), Людмилою Марцевич (Україна), Миколою Суком (США), Юрієм Котом (Україна).

Репертуар Юрія Шутка охоплює твори всіх стилів і жанрів для флейти соло, флейти у супроводі фортепіано або оркестру, створені композиторами світу за останні триста років. Багато транскрипцій популярної музики він зробив сам.

З 1999 року Юрій Шутко грає на єдиній в Україні золотій флейті японської фірми «SANKYO», яка спеціалізується на випуску концертних інструментів для сольних виступів всесвітньо відомих музикантів-флейтистів та є обличчям цього бренду в світі.

Критика відзначає натхненне виконання віртуозного флейтового репертуару, неперевершену майстерність та виконавську філософію гри Юрія Шутка. В його руках флейта за своїм впливом на слухачів нічим не поступається голосу, скрипці чи фортепіано. Манера його виконання яскрава, віртуозна, багата на нюанси та найрізноманітніші фарби і справляє заворожуюче враження. Разом з цим гра Юрія Шутка вражає відточеністю деталей, насиченістю звукової палітри, особливим відчуттям стилю і форми.

Анна ПОЛІЩУ́К- українська піаністка, концертмейстер. Заслужена артистка України (2020). Лауреатка низки міжнародних музичних конкурсів, зокрема пам’яті Ґ. Ґульда в Острі (Італія, 2002), імені Д. Бортнянського (Київ, 2019; обидва — 1-а премія), імені П. Ардженто (Італія, 2014, 2-а премія), піаністів в Карловаці (Хорватія, 2015, 3-я премія; 2018, 2-а премія), піаністів імені Ф. Шопена (Токіо, 2018, 3-я премія); міжнародного конкурсу-фестивалю «Золотий зорепад» (Дніпропетровськ, нині Дніпро, 2013, 1-а премія). Дипломантка Міжнародного конкурсу виконавців імені П. Лантьє (Париж, 1998), міжнародного конкурсу «Мистецтво XXI століття» у смт Ворзель (нині Бучанського р-ну Київської обл., 1999). Закінчила Національну музичну академію України (Київ, 2005; кл. В. Воробйова) та аспірантуру при ній (2013; керівник О. Лисоконь). Від 1998 — концертмейстер Київського університету культури і мистецтв, від 2000 — Національної музичної академії України, від 2004 — Київського театру оперети, від 2021 — Національної філармонії України (Київ). 2018 запрошена як коуч і концертмейстер українсько-німецького проєкту для постановки опери «Дон-Жуан» В.-А. Моцарта (м. Сіверськодонецьк Луганської обл.), 2020 як концертмейстер — на Байройтський фестиваль (Німеччина) для постановки опери «Прометей» К. Орффа. Як концертмейстер бере участь у відкритих прослуховуваннях на «Opera Europe» та агентства «Tact», що проходять в Києві та різних містах Європи. Виступає як сольний виконавець на сценах України, Європи та Америки, а також з оркестрами. Також є членом журі міжнародних та всеукраїнських музичних конкурсів.

Попереднє замовлення
Заявка на промо-код